Wyższa Szkoła Kosmetyki Łódź
  
Dla Studenta Wyższa Szkoła Kosmetyki i Nauk o Zdrowiu w Łodzi

Z wielkim żalem i smutkiem informujemy o śmierci wybitnego prof. dr hab. Eugeniusza Zenona Małafieja (1940–2022), który od wielu lat był związany z Wyższą Szkołą Kosmetyki i Nauk o Zdrowiu.

 

Zainteresowania naukowe profesora Małafieja od samego początku krążyły wokół nauk medycznych, którym poświęcił wiele publikacji. Był związany z Katedrą Medycyny Molekularnej i Biotechnologii oraz Katedrą Nauk Klinicznych Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz z Zakładem Mikrobiologii Klinicznej Instytutu „Centrum Zdrowia Matki Polki”.

Ogromna, ugruntowana wiedza oraz szereg wieloletniego doświadczenia zawodowego sprawiły, że profesor Małafiej był niezwykle ważnym nauczycielem akademickim, cenionym nie tylko w kraju, ale i na świecie. Jego oddanie nauce i zaangażowanie w prowadzone badania, a także energia i serdeczność, którą obdarowywał napotykanych na swojej drodze ludzi, na zawsze pozostaną w pamięci całej społeczności akademickiej WSKINOZ.

 

Pogrzeb Profesora Eugeniusza Zenona Małafieja odbędzie się 19 października (środa) o godz. 13:30 na Cmentarzu Ewangelicko-Augsburskim na ul. Ogrodowej 43 w Łodzi.

 

Rodzinie i najbliższym składamy wyrazy współczucia i przesyłamy szczere kondolencje.

 

 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem