Wyższa Szkoła Kosmetyki Łódź
  
Marek Sopiński - Wyższa Szkoła Kosmetyki w Łodzi
Prowadzone przedmioty: Anatomia, Lasery w kosmetologii, laseroterapia

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zainteresowania badawcze: histologia, embriologia ze szczególny uwzględnieniem wad rozwojowych, lasery w medycynie i kosmetologii, chirurgia

Ukończył studia na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Łodzi uzyskując dyplom lekarza. Pracę podjął w Katedrze i Zakładzie Histologii AM oraz w I Klinice Chirurgii Ogólnej AM, równocześnie rozpoczynając współpracę z zespołem fizyków z Instytutu Fizyki Politechniki Łódzkiej. Był obecny  przy narodzinach pierwszych laserów uczestnicząc w pracach zespołu fizyków, histologów i chirurgów w badaniach wpływu promieniowania laserowego na materię żywą. 

Uzyskał specjalizację z zakresu chirurgii ogólnej oraz stopień doktora nauk medycznych. Poświęcił się przede wszystkim pracy dydaktycznej oraz aktywnej praktyce chirurgicznej, nie zapominając o pracy naukowej. Po egzaminie specjalizacyjnym oraz obronie pracy doktorskiej kontynuował pracę w dziedzinie histologii i chirurgii równocześnie współpracując z zespołem EKON (Elektronika Kwantowa i Optyka Nieliniowa) w Instytucie Fizyki Politechniki Łódzkiej.

Następnie podjął pracę w Centrum Diagnostyki i Terapii Laserowej Politechniki Łódzkiej na stanowisku zastępcy dyrektora, następnie dyrektora CDTL PŁ i docenta Instytutu Fizyki Politechniki Łódzkiej. Jako nauczyciel akademicki obu Uczelni wykładał oraz prowadził zajęcia z zakresu histologii, embriologii, laseroterapii, podstaw anatomii i histologii, na wielu kierunkach studiów, opracowując programy wykładów, szkoleń, laboratoriów i przewodników dydaktycznych. Prowadził opiekę nad dyplomatami inżynierami Wydziału Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej PŁ oraz Wydziału Organizacji i Zarządzania PŁ.

Jednocześnie zajmował się się popularyzacją wiedzy, organizując kursy dokształcające i doskonalące, przeznaczone dla lekarzy, lekarzy stomatologów, rehabilitantów i fizjoterapeutów, prowadząc wykłady na temat wpływu promieniowania laserowego na materię żywą oraz wykorzystywania promieniowania laserowego w diagnostyce medycznej, w rehabilitacji i w leczeniu. Jest dumny z tego, iż miał dwie macierzyste Uczelnie – Politechnikę Łódzką i Uniwersytet Medyczny.  Od roku 2010 wykłada w Wyższej Szkole Kosmetyki i Nauk o Zdrowiu.

 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem